W szerokiej gamie produkowanych wzorników znalazły swoje miejsce wzorniki materiałów krawieckich, tapicerskich jak i wykładzin.

Staramy się wytwarzać wzorniki tak, aby odzwierciedlały jak najciekawiej i najczytelniej prezentowane wzorce, aby stanowiły wygodne i nieodzowne narzędzie pracy handlowca jak i wytwórcy.

Ubieramy to wszystko w ciekawą formę graficzną, a wzorniki wykonujemy w równych formach w zależności od ich przeznaczenia:
– wzorniki w segregatorach
– wzorniki na planszach i listwach z tworzywa, tektury i MDF
– wzorniki walizkowe
– pudełka z próbkami
– wachlarze
– wzorniki dla sprzedawców i handlowców
– wzorniki w formie ekspozytorów.
– wzorniki katalogowe

Najczęściej wybieraną (w tym przypadku) formą wzornika jest prezentacja katalogowa, zarówno w formie drobnych wycinków (np. wykładzin) po duże fragmenty tak, aby ukazać jak największy ich obszar.

PODŁOŻA PRÓBEK

Farby do ścian-papier_tektura

PAPIER I TEKTURA

Papier i tektura to najczęściej stosowane materiał w przypadku produkcji wzorników tkanin i wykładzin. W przypadku tektury stosujemy tekturę kaszerowaną.

NOŚNIK WZORNIKÓW

Farby do ścian-drewno

DREWNO, MDF, OSB

Najczęściej stosowany materiał stanowiący nośnik wzorników.
Stosowany głownie ze względu na cenę. Płyta oklejana jest ze wszystkich stron grafiką na którą przykleja się wzorce – próbki tkanin czy wykładzin.
Nośnik stosowany głownie przy dużych wzornikach.

Farby do ścian-tworzywo

TWORZYWO

Tworzywo jest bardzo dobrym materiałem jednaj ze względu na swoją cenę rzadziej stosowany. Zaletą tworzywa jest większa odporność na warunki użytkowania.
Można bezpośrednio drukować na tworzywie co znacznie przyspiesza etap produkcji, a także kształtować go w odpowiedni sposób w oparciu o projekt graficzny.

Farby do ścian-papier_tektura

papier i tektura

Papier i tektura to najtańsze rozwiązanie. Jednak najmniej trwałe podczas użytkowania. Stosowane głównie w niedużych wzornikach oraz tam gdzie zależy klientowi na wzorniku lekkim i mobilnym.

Farby do tynk_elewacja-foremki z PCV

FOREMKI Z PCV

Foremki z tworzywa lub tzw. wypraski świetnie sprawdzają się w przypadku wzorników wykładzin. To dobre rozwiązanie stosowane w segregatorach oraz tzw. teczkach dla handlowców.

ZNAKOWANIE PRÓBEK

Farby do ścian-tampodruk

TAMPODRUK

Tampodruk to najszybsza technika stosowania znakowania próbek kolorystycznych. Metoda ta pozwala na bezpośredni nadruk nazwy koloru na próbce, nawet przy jednostkowych nakładach.

Farby do ścian-sitodruk

SITODRUK

Sitodruk sprawdza się głównie przy dużych próbkach kolorystycznych jak i na etapie masowej produkcji wzorcy. Technika ta pozwala nadrukować nazwy kolorów na dużych arkuszach jeszcze przed sztancowaniem wzorcy i tam gdzie nadrukowana nazwa lub logo wykracza swą wielkością poza format tampodruku.