Wzorniki prezentujące farby, impregnaty i lakiery do drewna to obok wzorników farb do ścian jedna z kluczowych gałęzi produkcji Portal Design.

Wzorniki wykonujemy z zastosowaniem różnych rodzajów drewna oraz różnej technologii aplikacji.

Dbając o najwyższą jakość wytwarzanych wzorników każdy element poddawany jest w czasie produkcji różnym technikom obróbki z zachowaniem starannego doboru oraz selekcji drewna pod kątem wilgotności, usłojenia, a także dbając o to aby próbki były bezsęczne. Aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy stosujemy różnego rodzaju formy aplikacji farb i lakierów – natrysk, malowanie wałkiem oraz pędzlem, a wszystko to w oparciu o założenia marketingowe oraz technologiczne przewidziane dla danego rodzaju farb. W produkcji wykorzystujemy bejce, lakierobejce, lakiery do drewna, impregnaty, woski, emalie, podkłady, a w tym farby wodne na rozcieńczalnikach i dwu-składnikowe.

Elementy drewniane stanowiące wzorce kolorystyczne mogą posiadać różnego rodzaju formy i kształty nadawane im podczas procesu projektowania. Nośnikami wzorników mogą być: tworzywa, drewno, sklejka, MDF, tektura ale także niestandardowe nośniki jak
ceramika czy szkło.

Posiadamy duże zaplecze produkcyjne, magazynowe oraz transportowe.
Przygotowujemy wzorniki w oparciu o nasze pomysły jak i pomysły i założenia naszych klientów, dbając o ich najwyższą jakość i zadowolenie naszych klientów.

APLIKACJA

Farby do drewna-natrysk

NATRYSK

Natrysk pneumatyczny to najczęściej stosowana metoda aplikacji farb i lakierów. Dużą zaletą jest możliwość nanoszenia farny bardzo cienkimi warstwami co sprawia, że uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię oraz możemy bardzo precyzyjnie dopasować odcień kolorystyczny do oryginalnego wzorca.

Farby do drewna-pędzel

PĘDZEL

Rzadko stosowana metoda przy wzornikach farb i lakierów do drewna ze względu na dużą pracochłonność i długi czas realizacji. Jednak to idealne rozwiązanie tam gdzie klient chce pokazać faktyczny efekt malowanego elementu wraz ze struktura pędzla.

NOŚNIK WZORNIKÓW

Farby do ścian-drewno

DREWNO, MDF, OSB

Najczęściej stosowany materiał stanowiący nośnik wzorników.
Stosowany głownie ze względu na cenę. Płyta oklejana jest ze wszystkich stron grafiką na którą przykleja się wzorce kolorystyczne.
Nośnik stosowany głownie przy dużych wzornikach.

Farby do ścian-tworzywo

TWORZYWO

Tworzywo jest bardzo dobrym materiałem jednaj ze względu na swoją cenę rzadziej stosowany. Zaletą tworzywa jest większa odporność na warunki użytkowania. Można bezpośrednio drukować na tworzywie co znacznie przyspiesza etap produkcji, a także kształtować go w odpowiedni sposób w oparciu o projekt graficzny.

Farby do ścian-papier_tektura

PAPIER I TEKTURA

Papier i tektura to najtańsze rozwiązanie. Jednak najmniej trwałe podczas użytkowania. Stosowane głównie w niedużych wzornikach oraz tam gdzie zależy klientowi na wzorniku lekkim i mobilnym

PODŁOŻA APLIKACJI

Farby do ścian-drewno

DREWNO

Najczęściej stosowany materiał do aplikacji farb i lakierów do drewna.
Stosujemy różne gatunki drewna, a także sklejkę i fornir. Czasami poszczególne gatunki drzewa łączymy w jeden wzorzec pokazujący zastosowanie farby na różnych gatunkach drzewa.
Stosujemy zawsze bezsęczną i I klasę drzewa.

ZNAKOWANIE PRÓBEK KOLORYSTYCZNYCH

Farby do ścian-tampodruk

TAMPODRUK

Tampodruk to najszybsza technika stosowania znakowania próbek kolorystycznych. Metoda ta pozwala na bezpośredni nadruk nazwy koloru na próbce, nawet przy jednostkowych nakładach.

Farby do ścian-sitodruk

SITODRUK

Sitodruk sprawdza się głównie przy dużych próbkach kolorystycznych jak i na etapie masowej produkcji wzorcy. Technika ta pozwala nadrukować nazwy kolorów na dużych arkuszach jeszcze przed sztancowaniem wzorcy.

Farby do drewna-laser

LASER

Rzadko stosowana technika znakowania ze względu na cenę jak i długi czas realizacji. Sprawdza się głownie przy jednostkowych wzornikach czy wzorcach kolorystycznych.
Metoda ta jest bardzo efektowna i tworzy ciekawą formę wpisując się w całość kompozycji wzornika.