Wzorniki firmy Portal Design wyróżnia poza dbałością o szczegóły związane z procesem produkcji, forma prezentacji kolorystycznej, zarówno pod kątem aranżacji i projektu po użyte do jego stworzenia materiały. Każda z aplikacji farb oraz każde podłoże nadaje wzorcom kolorystycznym niepowtarzalną powłokę i strukturę. Staramy się wykorzystać różnorodne formy i materiały będące nośnikami farb takie jak: tworzywo, drewno, tektura, papier czy szkło i ceramika.

Całość produkcji dzielimy na kilka etapów od założeń projektowych po przez przygotowanie prototypu następnie próbne wymalowania (celem ich akceptacji) aż po właściwy i docelowy etap produkcji.

Znając specyfikę rynku nasz dział projektowy zaprojektuje każdy wzornik nadając mu ciekawą i niebanalną formę łacząc przy tym naszą kreatywność z założeniami klienta.Wszystko to tworzymy w oparciu o wieloletnie doświadczenie wspierani doskonale przygotowana kadrą pracowników i technologów, którzy od wielu lat pracują na wizerunek i osiągnięcia firmy Portal Design. Posiadamy własne zaplecze produkcyjne, magazynowe i transportowe, jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do założeń naszych klientów, współpracujemy z nimi na każdym etapie produkcji, tak aby efekt końcowy był jak najlepszy.

APLIKACJA

Farby do ścian-wałek

WAŁEK

Metoda aplikacji, która pozostawia na próbce strukturę wałka dzięki czemu oddaje w najbardziej rzeczywisty sposób efekt zastosowanej farby.

Farby do ścian-sitodruk

SITODRUK

Metoda aplikacji, która pozostawia na próbce gładka strukturę farby.
Ukierunkowana głównie pod katem pokazania kolorystyki farb.

NOŚNIK WZORNIKÓW

Farby do ścian-drewno

DREWNO, MDF, OSB

Najczęściej stosowany materiał stanowiący nośnik wzorników.
Stosowany głownie ze względu na cenę. Płyta oklejana jest ze wszystkich stron grafiką na którą przykleja się wzorce kolorystyczne.
Nośnik stosowany głownie przy dużych wzornikach.

Farby do ścian-tworzywo

TWORZYWO

Tworzywo jest bardzo dobrym materiałem jednaj ze względu na swoją cenę rzadziej stosowany. Zaletą tworzywa jest większa odporność na warunki użytkowania. Można bezpośrednio drukować na tworzywie co znacznie przyspiesza etap produkcji, a także kształtować go w odpowiedni sposób w oparciu o projekt graficzny.

Farby do ścian-papier_tektura

PAPIER I TEKTURA

Papier i tektura to najtańsze rozwiązanie. Jednak najmniej trwałe podczas użytkowania. Stosowane głównie w niedużych wzornikach oraz tam gdzie zależy klientowi na wzorniku lekkim i mobilnym

PODŁOŻA APLIKACJI

Farby do ścian-papier_tektura

PAPIER I TEKTURA

Papier i tektura to najczęściej stosowane materiał do odwzorowania próbek kolorystycznych farb. W przypadku tektury stosujemy surowiec stosowany przy produkcji podkładek pod piwo, rzadziej stosujemy tekturę kaszerowaną.

Farby do ścian-drewno

DREWNO, MDF, OSB

Drewno czy też płyty MDF i OSB stosujemy głównie przy dużych próbkach kolorystycznych.
Po specjalnej obróbce materiału i uzyskaniu gładkiej powierzchni aplikujemy na nią farbę.

ZNAKOWANIE PRÓBEK KOLORYSTYCZNYCH

Farby do ścian-tampodruk

TAMPODRUK

Tampodruk to najszybsza technika stosowania znakowania próbek kolorystycznych. Metoda ta pozwala na bezpośredni nadruk nazwy koloru na próbce, nawet przy jednostkowych nakładach.

Farby do ścian-sitodruk

SITODRUK

Sitodruk sprawdza się głównie przy dużych próbkach kolorystycznych jak i na etapie masowej produkcji wzorcy. Technika ta pozwala nadrukować nazwy kolorów na dużych arkuszach jeszcze przed sztancowaniem wzorcy.