Wzorniki prezentujące farby, impregnaty i lakiery do drewna to obok wzorników farb do ścian jedna z kluczowych gałęzi produkcji Portal Design.
Wzorniki wykonujemy z zastosowaniem różnych rodzajów drewna oraz różnej technologii aplikacji.
Dbając o najwyższą jakość wytwarzanych wzorników każdy element poddawany jest w czasie produkcji różnym technikom obróbki z zachowaniem starannego doboru oraz selekcji drewna pod kątem wilgotności, usłojenia, a także dbając o to aby próbki były bezsęczne. Aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy stosujemy różnego rodzaju formy aplikacji farb i lakierów – natrysk, malowanie wałkiem oraz pędzlem, a wszystko to w oparciu o założenia marketingowe oraz technologiczne przewidziane dla danego rodzaju farb. W produkcji wykorzystujemy bejce, lakierobejce, lakiery do drewna, impregnaty, woski, emalie, podkłady, a w tym farby wodne na rozcieńczalnikach i dwu-składnikowe.
Elementy drewniane stanowiące wzorce kolorystyczne mogą posiadać różnego rodzaju formy i kształty nadawane im podczas procesu projektowania. Nośnikami wzorników mogą być: tworzywa, drewno, sklejka, MDF, tektura ale także niestandardowe nośniki jak
ceramika czy szkło.
Posiadamy duże zaplecze produkcyjne, magazynowe oraz transportowe.
Przygotowujemy wzorniki w oparciu o nasze pomysły jak i pomysły i założenia naszych klientów, dbając o ich najwyższą jakość i zadowolenie naszych klientów.
Natrysk pneumatyczny to najczęściej stosowana metoda aplikacji farb i lakierów. Dużą zaletą jest możliwość nanoszenia farny bardzo cienkimi warstwami co sprawia, że uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię oraz możemy bardzo precyzyjnie dopasować odcień kolorystyczny do oryginalnego wzorca.
Rzadko stosowana metoda przy wzornikach farb i lakierów do drewna ze względu na dużą pracochłonność i długi czas realizacji. Jednak to idealne rozwiązanie tam gdzie klient chce pokazać faktyczny efekt malowanego elementu wraz ze struktura pędzla.
Najczęściej stosowany materiał stanowiący nośnik wzorników.
Stosowany głownie ze względu na cenę. Płyta oklejana jest ze wszystkich stron grafiką na którą przykleja się wzorce kolorystyczne.
Nośnik stosowany głownie przy dużych wzornikach.
Tworzywo jest bardzo dobrym materiałem jednaj ze względu na swoją cenę rzadziej stosowany. Zaletą tworzywa jest większa odporność na warunki użytkowania. Można bezpośrednio drukować na tworzywie co znacznie przyspiesza etap produkcji, a także kształtować go w odpowiedni sposób w oparciu o projekt graficzny.
Papier i tektura to najtańsze rozwiązanie. Jednak najmniej trwałe podczas użytkowania. Stosowane głównie w niedużych wzornikach oraz tam gdzie zależy klientowi na wzorniku lekkim i mobilnym
Najczęściej stosowany materiał do aplikacji farb i lakierów do drewna.
Stosujemy różne gatunki drewna, a także sklejkę i fornir. Czasami poszczególne gatunki drzewa łączymy w jeden wzorzec pokazujący zastosowanie farby na różnych gatunkach drzewa.
Stosujemy zawsze bezsęczną i I klasę drzewa.
Tampodruk to najszybsza technika stosowania znakowania próbek kolorystycznych. Metoda ta pozwala na bezpośredni nadruk nazwy koloru na próbce, nawet przy jednostkowych nakładach.
Sitodruk sprawdza się głównie przy dużych próbkach kolorystycznych jak i na etapie masowej produkcji wzorcy. Technika ta pozwala nadrukować nazwy kolorów na dużych arkuszach jeszcze przed sztancowaniem wzorcy.
Rzadko stosowana technika znakowania ze względu na cenę jak i długi czas realizacji. Sprawdza się głownie przy jednostkowych wzornikach czy wzorcach kolorystycznych.
Metoda ta jest bardzo efektowna i tworzy ciekawą formę wpisując się w całość kompozycji wzornika.