GADŻETY REKLAMOWE

ZNAKOWANIE

TAMPODRUK

Tampondruk to technika druku pośredniego polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na powierzchniach takich jak: tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal itd.

LASER

Grawerowanie laserowe zyskuje dużą popularność dzięki takim zaletom jak: wysoka jakość, powtarzalność oraz trwałość naniesionego oznaczenia graficznego.

Laserowe znakowanie produktów cechuje brak materiałów eksploatacyjnych takich jak tusze czy rozpuszczalniki. Jest to szczególnie istotne przy produkcji wielkoseryjnej, ze względu na eliminację czasu przestoju linii produkcyjnej.

HAFT

Haft to metoda znakowania lub ozdabiania tkanin (rzadziej skóry), filcu czy papieru polegająca na wyszywaniu na materiale (tle) zaprojektowanych wzorów, logotypów za pomocą igły w procesie tkania maszynowego.

TERMOTRANSFER

Termotransfer, określany alternatywnie sitodrukiem pośrednim lub termo-nadrukiem, to precyzyjny i trwały sposób znakowania. Wspomniana metoda jest powszechnie używana do personalizacji na tkaninach bawełnianych i poliestrowych. Transfer logotypu na powierzchnie materiału odbywa się w odpowiednich warunkach termicznych.

SITODRUK

Sitodruk to technika druku bezpośredniego w której formą druku jest szablon nałożony na drobną siatkę. Wykonanie odbitki jednokolorowej lub wielobarwnej polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. Metoda ta  stosowana jest przy znakowaniu tkanin, tworzyw, papieru, szkła, ceramiki, metalu itp.

TŁOCZENIE

Tłoczenie to rodzaj uszlachetniania druku lub znakowania. Jest to proces tworzenia w materiale tłoczonym (zwykle: papier, skóra) trójwymiarowego wzoru przez ściśnięcie matrycy/patrycą, zazwyczaj w celu uwypuklenia nadrukowanego wcześniej wzoru (napis, logo, element zdobniczy).

ZDOBIENIE CERAMIKI

Najczęściej stosowana technika zdobienia to nanoszenie wielobarwnej kalki na ceramikę i utrwalanie jej w wysokiej temperaturze dzięki czemu zyskuje dużą trwałość. Technikę tą cechuje bardzo wysoka uniwersalność. Inne techniki to: tampodruk, termo ink, multicolor, nadruk sublimacyjny czy piaskowanie (efekt zdobienia wklęsłego).