POLIGRAFIA

Poligrafia to sposób ukazania obrazu i słowa, możliwość nadania reklamie niepowtarzalnych form w sposób graficzny. Naszym atutem jest fakt, że możemy zrealizować kompleksowo każde zlecenie z poligrafii począwszy od projektu poprzez skład i druk. Realizujemy szereg projektów poligraficzny jak: druk ulotek, plakatów, kalendarzy, broszur, naklejek, książek, opakowań itp.

DRUK WIELKOFORMATOWY I CYFROWY

Druk wielkoformatowy znajduje zastosowanie przy wykonywaniu reklam zewnętrznych i wewnętrznych, np. tablic, szyldów, billboardów, kasetonów świetlnych, plakatów, ścianek wystawienniczych itd. Technika ta pozwala wykonywac wydruki jednostkowe o dużych formatach. Druk cyfrowy odpowiada jakością drukowi offsetowemu i wykorzystywany jest w niskonakładowych zamówieniach  wizytówek, ulotek, plakatów.

SITODRUK

Sitodruk to jedna z najbardziej uniwersalnych metod nadruku. Sitodruk może być stosowany zarówno do wydruków jednobarwnych, jak i wielobarwnych i stanowi bardzo popularną metodę nadruku na odzieży. Ta metoda druku sprawdza się także doskonale na takich podłożach jak papier, folia, tworzywa, metal,
drewno itd.

TAMPODRUK

Tampondruk to technika druku pośredniego polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na powierzchniach takich jak: tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal itd.
Metoda ta stosowana jest najczęściej do znakowania gadżetów reklamowych.

USZLACHETNIENIA DRUKU

FOLIOWANIE

Rodzaj poligraficznego laminowania. Polega na pokryciu powierzchni druku folią z tworzyw sztucznych. Dzięki foliowaniu zadrukowana powierzchnia uzyskuje dodatkowe walory estetyczne, zostaje też usztywniona i zabezpieczona przed działaniem mechanicznym, chemicznym,
promieniowaniem UV, czy wilgocią.

ZŁOCENIE

Rodzaj poligraficznego laminowania – uszlachetniania. Polega na pokryciu powierzchni lub druku folią w kolorze złotym lub srebrnym. Dzięki tej metodzie uzyskuje głownie walory estetyczne. Metoda często stosowana w łączeniu z tłoczeniem.

TŁOCZENIE

W poligrafii – rodzaj uszlachetniania druku. Jest to proces tworzenia w materiale tłoczonym (zwykle papier, często tworzywa sztuczne, skóra) trójwymiarowego wzoru przez ściśnięcie matrycy/patrycą, zazwyczaj w celu uwypuklenia nadrukowanego wcześniej wzoru (napis, logo, element zdobniczy).

LAKIER

Lakierowanie w poligrafii, czyli pokrywanie lakierem druku, który ma za zadanie uszlachetnienie i podniesienie jakości i atrakcyjności podłoża drukowanego. Dzięki
lakierowaniu powierzchnia zostaje dodatkowo zabezpieczona i lekko usztywniona.